00
00
00
00
2015-2016 sezonu sona erdi.
 

Sıkça sorulan sorular :
TFF Süper11 nedir?
TFF Süper11, Süper Lig takımlarından favori oyuncularınızı seçerek kendi takımınızı kurabileceğiniz, arkadaşlarınızla ve diğer oyuncularla yarışabileceğiniz, Türkiye Futbol Federasyon’unun futbolseverlere sunduğu resmi bir oyundur.
TFF Süper11 nerede oynanır?
http://super11.tff.org adresinde yer alır ve internet üzerinden erişerek oynanabilir.
TFF Süper11 nasıl oynayabilirim?
TFF Süper11 oyununu oynayabilmek için TFF Süper11 üyesi olmanız gerekmektedir. Süper11, kendi takımınızı kurduğunuz ve bu takımdaki oyuncuların Süper Lig'de gösterdikleri performansları üzerinden puan topladığınız fantezi futbol oyunudur. Yapmanız gereken hafta kapanmadan en geç 1 saat önce takımınızı kurmak ve Süper Lig maçlarını takip ederek takımınıza aldığınız oyuncuların performanslarını izlemek. Bu hafta Süper Lig'de kimler damga vuracak? Futbol bilgini konuştur, en iyi performansı göstereceğini düşündüğün oyuncuları kadrona dâhil et ve bu haftanın kazananı sen ol!
TFF Süper11 Amatör Üyelik nedir?
Amatör üyelik herkese açık, tamamen ücretsiz üyelik tipidir. Amatör üyeler internet tarayıcısı üzerinden oynayabilir, takım kurabilir ve liglere katılabilir.
TFF Süper11 Profesyonel Üyelik nedir?
Profesyonel üyelik bütün GSM operatörleri(Turkcell,Vodafone,Avea) abonelerinin sahip olabileceği ücretli üyelik tipidir. Aylık 8 TL ödeyerek Profesyonel Üye olabilirsiniz ve oyunun ayrıcalıklı özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca Profesyonel Üyeler Süper11 oyununu cep telefonları üzerinde de oynayabilirler.
TFF Süper11'de takımlar kaç kişiden oluşmaktadır?
TFF Süper11'de Amatör üyeler için, takımlar 11 kişiden oluşur. Profesyonel üyeler için ise takımlar, 11 kişi ve 3 yedek oyuncudan oluşur.
TFF Süper11'de takımıma istediğim isimi verebilir miyim?
Takım isimleri üçüncü şahısları rahatsız edecek, hakaret içeren isimlerden oluşamaz. Ayrıca takım isimleri, Süper Lig takımlarının isimlerini içeremez ve seçilen bir takım ismi birden fazla kez kullanılamaz. Bu durumda katılımcının üyelik talebi onaylanmaz ve rahatsız edici, hakaret içerici isimlere yer vermeye devam ettiği takdirde üyeliği iptal edilir.
TFF Süper11'de toplam bütçe nedir?
Her bir Amatör üyenin haftalık 35.000.000 TL'lik bütçesi vardır. Cep telefonunu onaylayan Amatör üyeler 15.000.000 TL ek bütçe kazanacaklardır. Profesyonel üyeler ise ücretli abonelikleri karşılığında toplam 75.000.000 TL’lik bütçeye sahiptir.
TFF Süper11'de kadroda en son ne zaman değişiklik yapabilirim?
Kullanıcıların, her hafta takımlarını ilgili haftanın kapanış saatine kadar güncellemesi gerekmektedir. Her hafta kapanış günü ve saati, haftanın ilk resmi maçına göre değişmektedir. Kullanıcılar bu kapanış saatine kadar takımlarında istedikleri düzenlemeleri yapabilirler. Kapanış saatinden sonra kullanıcılar takımlarını güncelleyemezler. Bir üye takım kurduktan sonra, o takımda hiçbir değişiklik yapmadığı durumlarda, o takım bir sonraki haftaya aktarılır ve puan hesaplaması buna göre yapılır.
TFF Süper11'de Yardımcı Antrenör ne iş yapar?
Profesyonel üyelerin kullanabileceği Yardımcı Antrenör, takımınızı güncelleme fırsatı bulamadığınız zaman sizin adınıza haftanın sakat ve cezalı oyuncularını dikkate alarak takımınızı kuracak olan kişidir. Eğer takımınızı kendiniz güncelliyorsanız, yardımcı antrenör sakat ve cezalı oyuncular konusunda sizi uyaracaktır.
TFF Süper11'de Yedek Oyuncu nedir?
Profesyonel üyeler takımlarına kaleci hariç her mevki için 1’er yedek oyuncu ilave edebilir. Yedek oyuncular puanlamada kendi mevkilerinde bulunan düşük puanlı oyuncu ile değiştirilir ve 11 kişilik takım puanı hesaplanır.
TFF Süper11 Stad nedir?
TFF Süper11'de statlar kapasitelerine göre haftalık bütçenize katkıda bulunurlar. Stadınızı iki şekilde yapabilirsiniz. Mobil ödeme ile hemen, inşaat süresi beklemeden ya da haftalık bütçenizden düşecek ücretlerle belli bir süre içinde. Stadınızı haftalık bütçenizden yapmak isterseniz stadınız tamamlanana kadar her hafta bütçenizden 10.000.000 TL düşülür. Stadınız tamamlandıktan sonra her hafta ek bütçe eklenecektir. 5 Bin kişilik stad yapıldığında her hafta 5.000.000 TL, 10 Bin kişilik stad yapıldığında her hafta 7.500.000 TL, 25 Bin kişilik stad yapıldığında her hafta 10.000.000 TL, 50 Bin kişilik stad yapıldığında her hafta 15.000.000 TL ek bütçe olacaktır.
TFF Süper11'de takım kaptanı seçmesem olur mu?
Kullanıcıların takımlarına kaptan seçmeleri mecburidir ve takım kaptanının alacağı artı veya eksi puanlar 2 ile çarpılarak değer kazanacaktır.
TFF Süper11'de takımıma bir Süper Lig takımından en fazla kaç oyuncu seçebilirim?
TFF Süper11'de bir takımdan en fazla 3 futbolcu seçilebilir.
TFF Süper11'de puanlar nasıl hesaplanmaktadır?  tıklayın
TFF Süper11'de takımımı hangi dizilişlerde oynatabilirim?
Tüm Amatör ve Profesyonel üyeler aşağıdaki dizilim çeşitlerinden istediğini kullanarak takımlarını oluşturabilirler. Oluşturulacak kadrolar, 1 kaleci sabit olmak kaydıyla aşağıdaki formasyon seçeneklerinden biri kullanılarak yapılır:

 • 4-4-2
 • 3-5-2
 • 5-4-1
TFF Süper11'de Ekstra Formasyon nedir?
Profesyonel üyeler, Amatör üyelerden farklı olarak aşağıdaki formasyon seçeneklerini kullanabilirler.

 • 4-3-3
 • 4-2-4
 • 4-5-1
 • 3-3-4
 • 3-4-3
 • 5-3-2
 • 5-2-3
TFF Süper11'de Ligler ne iş yarar, katılmalı mıyım?
Süper11 Lig’inde haftalık olarak takımınızdan topladığınız puanları ister arkadaşlarınızla birlikte lig oluşturarak, isterseniz kurulmuş olan liglere katılarak kurduğunuz takımı haftalık ve genel olarak yarıştırabilirsiniz. Lig yaratabilir, liglere katılabilir ve kurduğunuz liglere arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz. Katıldığınız ve oluşturduğunuz ligler, takımınızdan aldığınız toplam ve haftalık puana bir katkı sağlamayacaktır.
TFF Süper11'de özel durumlar nedir?
TFF Süper11'de özel durumlar şunlardır:

 • Eğer bir maç tatil edilirse: Başlamadan ertelenen ya da başladıktan sonra tatil edilen maçlarda, eğer maç aynı hafta içinde başka bir güne ertelendiyse tüm hesaplamalar o maçtan sonra yapılır. Eğer maç daha ileri bir tarihe ertelenir ise bu maçta oynayan takımların oyuncuları o hafta için puan alamazlar
 • Eğer bir maç hükmen biterse: Hükmen biten maçlar için, bu maçı oynayan iki takım oyuncuları o hafta için puan alamazlar.
Hafta sonunda aynı puanı birden fazla takım almışsa üstte yer alacak takım hangisi olur?
Yarışma sonundaki değerlendirmelerde, birden fazla kişinin aynı puanı alması durumunda, bu kişilerin kurduğu takımlar arasından en az bütçeyle kurulmuş olan takım sıralamada üstte yer alacaktır. Burada da eşitlik olması durumunda, oyuncuları en uzun süre sahada kalan takım sıralamada daha üstte yer alacaktır. Burada da eşitlik olması durumunda, en az kart gören takım sıralamada daha üstte yer alacaktır
Sezon sonunda aynı puanı birden fazla takım almışsa şampiyon hangi takım olacak?
Sezon sonunda, tüm maçlarının bitmesinin ardından yapılan değerlendirmede, birden fazla takımın aynı puanı alması durumunda, tüm sezon boyunca en çok hafta birinciliği olan takım sezonun şampiyonu olacaktır. Eğer bu takımların hafta birinciliklerinde de eşitlik söz konusu ise, bu takımların haftalık ortalama bütçesine bakılacak, bütçesi en düşük olan takım sezonun şampiyonu ilan edilip büyük ödülü almaya hak kazanacaktır.
TFF Süper11 Profesyonel üyeliğimi nasıl sonlandırabilirim?
TFF Süper11 Profesyonel üyeliğinizi sonlandırmak için, üye olduğunuz telefon numarasından IPTAL SUPER11 yazıp 3544'e göndermeniz yeterlidir. Gönderilen her mesaj, mobil ödeme servis bedeli olarak KDV ve ÖİV dahil Avea ve Turkcell için 50 Krş, Vodafone için 41 Krş ücretlendirilir. Bilgilendirme mesajları ücretsizdir. Telefonunuza üyeliğinizi sonlandırdığınıza dair bir onay SMS'i gelecektir. İptal işleminden sonra oyuna Amatör üye olarak devam edebilirsiniz.
TFF Süper11 oyununu oynarken hangi kuralları kabul etmiş olurum?
 • TFF Süper11 oyunu Türkiye Futbol Federasyonu ve Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. arasında imzalanan sözleşme gereği Turkcell tarafından geliştirilmiştir. Oyunda kullanılan tüm sayısal veriler, istatistikler ve rakamlar Turkcell tarafından temin edilmektedir. Türkiye Futbol Federasyonu’nun söz konusu sayısal veriler, istatistikler ve rakamların doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorumluluğu yoktur.
 • Üyeler sisteme kayıt olurken verdikleri tüm kişisel bilgilerin (ad, soyad, doğum tarihi, cinsiyet, adres, sabit ve/veya mobil telefon) doğruluğunu kabul ve taahhüt etmiş olmaktadır. Oyun boyunca verilecek olan tüm ödüller bu beyanların doğru olması halinde geçerli olacaktır. TFF Süper11, ödül kazanan tüm üyelerine burada beyan edilen kişisel bilgiler (adres, telefon, vb) üzerinden ulaşacaktır.
 • Herhangi bir üyenin TFF Süper11 üyelik kurallarına uymaması, kurallara uymadığından dolayı üyeliğinin iptal edilmesi halinde, TFF Süper11 oyunundaki üyeliği de iptal edilecek ve bu oyunla ilgili tüm haklarını kaybedecektir.
 • Oyun ile ilgili üyelere gönderilen bilgilendirme e-postalarının herhangi bir sebeple (istenmeyen posta filtresi kullanımı, posta kutusu doluluğu, vb) kullanıcıya ulaşmaması durumunda, TFF Süper11’un herhangi bir sorumluluğu bulunmayacaktır.
 • Verilecek ödüllerin, herhangi bir şekilde üretici firma tarafından zamanında temin edilememesi durumunda TFF Süper11 ürünün tesliminden oluşabilecek gecikmelerden sorumlu tutulamaz. Eğer bir ürün hiçbir şekilde üretici firma tarafından temin edilemiyorsa, TFF Süper11 aynı değerde bir başka ödülü kazanan üyeye verecektir.
 • 18 yaşından küçük üyeler ödül kazansalar dahi ödüllerini alamazlar. Ödül teslimatı için TFF Süper11 TC kimlik numarası dahil olmak üzere hak sahiplerinden her türlü doğrulayıcı bilgi isteyebilir.
 • Sezon boyunca oyunda ve ödüllerde değişiklik yapma hakkı TFF Süper11’a aittir. Üyeler oyunda meydana gelebilecek tüm değişikliklere tabii olacaktır. Türkiye Futbol Federasyonu’nun ödüllerle ilgili herhangi bir sorumluluğu yoktur. Ödüllerin verilmesinden Turkcell tek başına sorumludur. Ödüllerle ilgili bir ihtilaf halinde Türkiye Futbol Federasyonu’na husumet yöneltilmeyecektir.
 • Sezon boyunca oyunda ve ödüllerde değişiklik yapma hakkı TFF Süper11’a aittir. Üyeler oyunda meydana gelebilecek tüm değişikliklere tabii olacaktır.
 • Türkiye Futbol Federasyonu, Turkcell ve alt yüklenici firma çalışanları ile yakınları kazansalar dahi ödül alamazlar.
 • Ödüller sadece Türkiye sınırları içindeki adreslere teslim edilecektir.
 • Bu sayfada yer alan tüm sayısal veriler, istatistikler ve rakamlar sadece bilgilendirme amaçlıdır ve Süper11 oyunu için kurgulanan sistem için geçerlidir. Resmi kaynak teşkil etmezler.
 • Tüm kullanıcılar, daha kaliteli hizmet verebilmemiz adına kişisel verilerinin üçüncü parti firmalar dahil pazarlama ve analiz faaliyetlerinde kullanılabileceğini ve işlenebileceğini kabul etmiş sayılır.
Mobil Ödeme Sistemi nedir?
Mobil Ödeme Turkcell, Vodafone ve Avea abonelerinin yararlanabildiği bir ödeme şeklidir. Bu sistemi kullanabilmek için öncelikle hattanızın bu Mobil Ödeme'ye onaylı olması gerekir. Gönderilen her mesaj, mobil ödeme servis bedeli olarak KDV ve ÖİV dahil Avea ve Turkcell için 50 Krş, Vodafone için 41 Krş ücretlendirilir. Bilgilendirme mesajları ücretsizdir. Abonelikler iptal edilmedikçe her ay otomatik olarak yenilenir. Servis iptali için IPTAL SUPER11 yazıp 3544’e gönderebilirsiniz. Mobil ödeme servisinin sunulabilmesi için üyelik kapsamındaki bilgilerinizin iş ortakları ile paylaşılması gerekmektedir.

Destek için; Avea: 05557383300, Turkcell: 05327557775, Vodafone: 02129873073
musterihizmetleri@retromedya.com

Turkcell mobile ödeme için tıklayınız.
Avea mobile ödeme için tıklayınız.
Vodafone mobile ödeme için tıklayınız.
Kurallar&Koşullar  |  Ödüller  |  İletişim
Bu sayfada yer alan tüm sayısal veriler, istatistikler ve rakamlar sadece bilgilendirme amaçlıdır ve Süper11 oyunu için kurgulanan sistem için geçerlidir. Resmi kaynak teşkil etmezler.